Spektakl został wyreżyserowany przez Joannę Gerigk w ramach projektu „Teatralne podwórko”. Jest specyficzną lekcja historii, zbudowaną na podstawie wybranych wydarzeń z życia kilku osób. Możemy w niej odnaleźć echa przemian historycznych, społecznych, politycznych, jakie dokonały się przez lata we Wrocławiu. Przedstawienie o Karłowicach odgrywane jest na stole, głównie za pomocą starych przedmiotów animowanych przez trójkę młodych aktorów. Towarzyszy im muzyka wykonywana na żywo przez trzyosobową orkiestrę.
Kolejny pokaz odbędzie się w Dzień Dziecka, 1 czerwca o 13.00, także na placu Piłsudskiego.
Teatralne podwórko na Karłowicach
Teatralne podwórko na Karłowicach to projekt artystyczny prowadzony przez Fundację Teatr Nie-Taki na placu Piłsudskiego we Wrocławiu. Jego celem jest próba przywrócenia społecznej funkcji tego miejsca. Członkowie Fundacji zbierają wspomnienia i opowieści od mieszkańców, na podstawie których powstanie scenariusz widowiska teatralnego, prowadzą warsztaty kuglarskie, teatralne i muzyczne dla młodzieży, a w najbliższym czasie, 31 maja, organizują również piknik teatralny na Karłowicach na terenie nieczynnego basenu przy ulicy Berenta.
Projekt „Teatr w podwórkach – laboratorium ESK Wrocław 2016” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego.