Na początek dyptyk teatralny w reżyserii Zbigniewa Szymczyka Poławiacze papieru i Dom Bernardy Alba. Sztuka Lorki odczytana została jako historia wyznaczania granic dozwolonych form seksualności oraz definiowania tego, co jest normalne, moralne i naturalne. Źródłem egzystencjalnego dramatu staje się swoista szczelina pomiędzy ciałem, pragnącym rozkoszy i bliskości, a jego reprezentacją, która – będąc pod ciągłą restrykcją matczynych nakazów – pisze ciała córek w sytuacjach granicznych: pożądania, miłości, śmierci.
Na scenie gościnnie, legenda wrocławskiej pantomimy – Ewa Czekalska.
W przedstawieniu Poławiacze papieru tajemniczy K. to typowy everyman, bohater zniewolony i zagubiony, który staje przed upersonifikowaną alegorią władzy i systemu urzędniczego sterującymi jego działaniami. Przechodzący przez tryby machiny urzędniczej K., pogrąża się w absurdalnej rzeczywistości.
Przedstawienie zrealizowano w konwencji teatru absurdu, gdzie autonomiczna wizja świata nabiera charakteru parabolicznego. Odrzucone zostały związki przyczynowo-skutkowe, a włączono do fabuły elementy nadrealizmu.
W niedzielę /godz. 17.00/ i poniedziałek /godz. 9.00 i 11.00/ na Scenie na Świebodzkim przedstawienie familijne Mikrokosmos w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Mikrokosmos jest swobodną interpretacją zakorzenionego w powszechnej świadomości, popularnego motywu. Calineczka w przedstawieniu jest jedynie pretekstem do zderzenia się z podobnymi wątkami, na zasadach, które w opowieści dyktuje tytułowa postać: ciekawa świata, silna i zdecydowana, dążąca do tego, by być sobą i czuć się wolną.
Powodem takiej, swobodnej interpretacji jest chęć podjęcia dialogu ze stereotypem bohatera dziecięcego, sprowadzonego do postawy bezwolnej, pozbawionej charakteru i wpływu na własny los.
Bilety na przedświąteczne przedstawienia w promocji za 15 zł! Oferta ważna po wcześniejszej rezerwacji i bezpośrednio przed przedstawieniem na hasło „bilet na Mikołaja”.