Zachodnie wybrzeże. Powrót na pustynię na podstawie dramatów Bernarda-Marie Koltèsa Powrót na pustynię i Zachodnie wybrzeże w reżyserii Michała Borczucha dla przedstawicieli mediów i fotoreporterów.
We wtorek 1 października 2013 o godzinie 13:00 na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego odbędzie się próba prasowa spektaklu Premiera spektaklu Zachodnie wybrzeże. Powrót na pustynię zaplanowana jest w piątek 4 października 2013 na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego.
Więcej informacji o premierze na stronie:
Premierze towarzyszą działania okołoteatralne. W ramach projektu Miasta i psy planujemy:
STREFA I
PREMIERA – Michał Borczuch
4.10 – PIERWSZA PREMIERA SEZONU 2013/2014 – Bernard-Marie Koltès: Zachodnie wybrzeże. Powrót na pustynię. Opowieść o spotkaniu białego człowieka z człowiekiem kolorowym, Europejczyka z Innym, o ich lękach, fascynacjach i pożądaniu. Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego, występują: Małgorzata Gorol, Agnieszka Kwietniewska, Halina Rasiakówna, Janka Woźnicka, Marta Zięba, Andrzej Kłak, Marcin Pempuś, Adam Szczyszczaj, Wojciech Ziemiański.
STREFA II
PERFORMANS ROMA MOVIE – Marzena Sadocha
Hasło wydarzenia: Romowie – kanały nienawiści. Scena na Świebodzkim.
„Trzeba zacząć się naprawdę nienawidzić, ale nie tak, jak biedny typ nienawidzi człowieka z wyższych sfer, ale jak skóra nienawidzi kwasu siarkowego”. [Zachodnie wybrzeże, Koltès]
STREFA III
EDUKACJA – dzieci i młodzież
Konkurs filmowy dla gimnazjalistów: „Mam słabość do dziwnych miejsc” (projekcja w kinie Nowe Horyzonty). Konkurs plastyczny „Mój wymarzony Wrocław” dla uczniów szkół podstawowych. [koordynator Nina Karniej]
„Mam słabość do dziwnych miejsc. Przestrzeń miejska, metropolijna to również obszary zmarginalizowane”. [Koltès]
„Mam słabość do dziwnych miejsc. Przestrzeń miejska, metropolijna to również obszary zmarginalizowane”. [Koltès]
STREFA IV
WYSTAWA OBRAZÓW – Natalia Bażowska & Joanna Pałys
,,Podwójne wykluczenie, gloryfikacja odmienności. Bohaterowie po przejściach – ludzie poddani eksperymentom własnych urojeń i niefortunnych pragnień, architektura wykorzystana i odstawiona na margines nowoczesnych post-polis. Sztuka dwóch młodych artystek porusza tematy poboczne, usytuowane poza obszarem mainstreamowych zainteresowań, w swej odmienności lekko perwersyjne i odpychające”.
„Nie można, opowiadając historii, nie poruszać kwestii wykluczenia”. [Koltès]
więcej informacji o projekcie na stronie: