IV Warsztaty Aktorskie w Teatrze Polskim w Poznaniu

Redakcja
Redakcja
Kategoria teatr · 16 czerwca 2013

Trwa nabór na wakacyjne warsztaty teatralne, które odbędą się w dniach 8–21 lipca 2013 w Teatrze Polskim w Poznaniu.

Teatr Polski w Poznaniu kolejny raz organizuje dwutygodniowe wakacyjne Warsztaty Aktorskie dla osób zainteresowanych rozwijaniem umiejętności aktorskich i zdobywaniem teatralnych doświadczeń.

Program warsztatów obejmuje następujące zajęcia: wstęp do sztuki aktorskiej (prowadzi Sylwester Woroniecki), interpretacji prozy (Jakub Papuga), interpretacja wiersza (Wojciech Kalwat), improwizacja (Michał Kaleta), sceny klasyczne (Teresa Kwiatkowska), ruch sceniczny (Janusz Orlik), emisja głosu (Joanna Horodko), dykcja (Aleksandra Marzec-Hubka), praca z kamerą (Filip Gieldon).

Warsztaty skierowane są do osób, które interesują się teatrem i chciałyby rozbudzić albo rozwinąć swoje zdolności aktorskie. Podstawowym założeniem zajęć jest nauka elementarnych umiejętności związanych z pracą aktora, takich jak interpretacja tekstu literackiego, opanowanie ciała i emocji, improwizacja czy umiejętne wykorzystanie własnego głosu. Ponadto ćwiczenia nastawione są na rozwój wyobraźni, a także na zwiększanie koncentracji, opanowania, pewności siebie i pozbywanie się tremy. Warsztaty adresowane są zarówno do amatorów, jak i do osób, które mają już doświadczenie aktorskie. Nad rozwojem uczestników czuwać będzie doświadczona kadra prowadzących. 

Teatr Polski w Poznaniu zapewnia uczestnikom udział w zajęciach w małych grupach (około dziesięcioosobowych), atmosferę pracy profesjonalnego teatru repertuarowego oraz intensywny program warsztatów (ponad 80 godzin – dla każdej z grup zaplanowano 9 godzin zajęć dziennie w trzech blokach godzinowych: 10-13, 14.30-17.30, 18-21.). Warsztaty zakończą się pokazem na Dużej Scenie Teatru. Absolwenci warsztatów mogą być w przyszłości zapraszani do współpracy w charakterze statystów w spektaklach Teatru Polskiego w Poznaniu.

W warsztatach może wziąć udział młodzież powyżej 16 roku życia oraz osoby dorosłe. Liczba miejsc ograniczona (o przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń). Koszt: 550 zł.