Międzynarodowy Dzień Dziecka w Teatrze STUDIO
„BĘDZIE FAJNIEJ” - koncert charytatywny
1 czerwca, godz. 18.00
1 czerwca w Teatrze Studio odbędzie się charytatywny koncert, do którego zostaną zaproszone utalentowane dzieci różnych narodowości. Swój program artystyczny zaprezentuje orkiestra dęta ze Szkoły Podstawowej w Łajskach, propagującej ideę edukacji włączającej, tzn. wszystkie dzieci, niezależnie od swoich słabości, czy też wybitnych uzdolnień, orzeczeń o niepełnosprawności, czy wygranych konkursów – uczą się razem w klasach. W składzie zespołu są dzieci niepełnosprawne umysłowo oraz zdrowe. Podczas koncertu zagra również orkiestra dęta z podobnej niemieckiej szkoły Theo-Koch Schule z Grunbergu. Dochód z koncertu przeznaczony będzie na rozwój szkoły w Łajskach.
Międzynarodowy Dzień Dziecka organizowany jest przez szkołę w Łajskach wraz z nowymi przyjaciółmi szkoły: Warszawskim Teatrem Studio (duża scena i przestrzeń wystawiennicza) oraz Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie (projekt i realizacja scenografii). W programie pojawią się między innymi: międzynarodowa orkiestra (wymienione klasy orkiestry dętej z Polski i z Niemiec), autorskie programy zaproszonych szkół obcojęzycznych (m.in. szkoła, amerykańska, rosyjska, niemiecka, Zespół szkół Lauder - Morasha), a także wystawa prac plastycznych stypendysty Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci - autystycznego ucznia szkoły w Łajskach. Gospodarzem wieczoru będzie aktor Teatru Studio - Krzysztof Majchrzak. Za kierownictwo artystyczne odpowiada Tadeusz Woźniak.
Bilety: 50 zł normalny, 25 zł ulgowy. Rezerwacja pod numerem: (022) 656 69 41
***
Ćwiczenia z Ionesco
3, 4, 5 czerwca, godz. 19.00
Teatr Studio, PKiN
Ćwiczenia z Ionesco to kilka etiud, z których każda odwołuje się do fragmentów innej sztuki autora. Są etiudy oparte na tekście, są też oparte na milczeniu i samym ruchu, są też etiudy będące połączeniem tekstu, ruchu i obrazu. Założeniem było powołanie nieco odrębnej konwencji do każdej etiudy. Kiedy czyta się sztuki Ionesco, stereotypowe przyporządkowywanie go do "teatru absurdu" wydaje się nieaktualne. To życie jest groteskowe i absurdalne. Ionesco jedynie wydobywa z rzeczywistości to, co w niej i tak jest zawarte. A że czasem brzmi to groteskowo? Cóż: "Literatura jest obsesją. Nie ma obsesji, nie ma literatury. Zdrowie nie jest ani poetyckie, ani literackie. Nerwica to przejaw kondycji ludzkiej, jest echem warunków, które nie są zawinione przez pisarza. To życie, w którym nie da się żyć!" (Ionesco)
reżyseria: Grzegorz Bral
współpraca reżyserska: Krzysztof Majchrzak
opracowanie scenariusza: Grzegorz Bral , Krzysztof Majchrzak
muzyka: Jacek Hałas
scenografia: Bohdan Cieślak
kostiumy: Grupa MIXER
choreografia: Aleksandra Lemm
reżyseria światła: Tomasz Walesiak
asystent reżysera: Krzysztof Strużycki
występują: Marta Dobecka, Lena Frankiewicz, Irena Jun, Marta Malinowska, Monika Obara, Monika Świtaj, Stanisław Brudny, Dariusz Jakubowski, Mateusz Lewandowski, Janusz Stolarski, Krzysztof Strużycki
Do recenzji spektaklu na wywrota.pl