1 maja zobaczymy szóstą odsłonę pokazów w Multimedialnym Parku Fontann, które
w ostatnich latach stały się najpopularniejszą atrakcją Warszawy. Tym razem bohaterkami widowiska będą „Warszawskie syreny” i związana z nimi legenda. Dzięki nowoczesnej technice opowieść odnosić się będzie zarówno do współczesnego oblicza miasta, jak i jego historii.
– Prawie milion osób, warszawiaków i turystów odwiedziło Multimedialny Park Fontann
w ubiegłym roku. Mam nadzieję, że w tym sezonie liczba widzów będzie równie imponująca – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która jest organizatorem wydarzenia.
– Park Fontann jest dziś jedną z najważniejszych letnich atrakcji stolicy. Przygotowaliśmy pełne emocji widowisko, z absolutnie wyjątkową warstwą muzyczno-wizualną.
Pokaz sięga do jednej z najsłynniejszych postaci z warszawskich legend. – Na potrzeby pokazu stworzyliśmy nowe wcielenia Syrenki – wyjaśnia Andrzej Matusiak, który jest autorem scenariusza – W tej wizji to współczesne młode warszawianki, aktywne i zaangażowane w życie miasta.
Zobaczymy je w kilku scenach rozgrywających się w różnych miejscach Warszawy
– nad Wisłą, na Starym Mieście, w jednej ze stołecznych szkół. Uśmiechnięte, radosne, pojawiają się nieoczekiwanie wszędzie tam, gdzie trzeba komuś pomóc. Twórcy widowiska postawili na pełen energii, kolorów i pozytywnego przesłania pokaz. Animacje połączone
z efektami świetlnymi, laserami oraz widowiskowymi fontannami stworzą niezapomniany efekt.
Równie ważne będzie nawiązanie do warszawskiej historii, wspomnienie jednej z bohaterek stolicy – Krystyny Krahelskiej, pseudonim „Danuta”. Etnografka, poetka, autorka piosenki „Hej, chłopcy, bagnet na broń!”, uczestniczka Powstania Warszawskiego zginęła
w pierwszych dniach zrywu. Przed wojną pozowała jako modelka prof. Ludwice Nitschowej, która stworzyła spiżowy pomnik warszawskiej syrenki do dziś stojący nad Wisłą.
– Przypomnimy ją w symboliczny sposób. Chcieliśmy złożyć hołd tej wyjątkowej postaci – dodaje Andrzej Matusiak.
Tegoroczne animacje przygotował Paweł Piotr Przybył. Artysta ma już na koncie kilkadziesiąt widowisk multimedialnych, projektów graficznych i animacji, za które zdobył międzynarodowe uznanie.
Programowanie fontann i efektów to dzieło Łukasza Kamila Cisconia (OASE) i Basa Verstraelena (LIGHTLINE).
Pokazowi towarzyszyć będzie muzyka skomponowana przez jednego z najwybitniejszych europejskich artystów. Kogo? Szczegóły wkrótce.
Na pierwsze pokazy Multimedialnego Parku Fontann Stołeczna Estrada zaprasza 1, 2 i 3 maja o godzinie 21.30. Wstęp wolny.
Dodatkowe informacje: na stronie www.estrada.com.pl