Ten wszechstronny twórca największą popularność i uznanie szerszej publiczności zyskał dzięki swoim pracom malarskim przedstawiającym, tak charakterystyczne dla niego, mroczne, fantastyczno-apokaliptyczne wizje świata. Wystawa prezentowana w galerii SDK jest okazją do zapoznania się z mniej znaną większemu gronu odbiorców, twórczością graficzną i fotograficzną. Niewielu wielbicieli twórczości Beksińskiego pamięta, że swoją działalność artystyczną rozpoczynał od fotografii. To czarno białe zdjęcia prezentowane w 1958 r. na wystawach w Warszawie, Gliwicach i Poznaniu, przyniosły mu wysokie oceny krytyków i były początkiem jego drogi do wielkiej sławy.
Miejsce i czas ekspozycji zostały wybrane nieprzypadkowo, bowiem pochodzący z Sanoka artysta, był wieloletnim mieszkańcem osiedla Służew nad Dolinką na którym znajduje się Służewski Dom Kultury. Otwarcie wystawy tego cenionego w świecie artysty zostało zaplanowane jako jedna z głównych atrakcji kulturalnych towarzyszących otwarciu nowej siedziby Służewskiego Domu Kultury.
Ekspozycja w „Galerii przy kozach” składa się z 10 prac rysunkowych i 11 czarno białych fotografii można ją zwiedzać codziennie w godzinach od 10.00 – 20.00. Wstęp na wystawę jest wolny.
Dopełnieniem ekspozycji będzie zaplanowane na dzień 7 września 2014r. o godzinie 17.00 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki SDK. Tematem niedzielnego spotkania będzie dyskusja o książce Magdaleny Grzebałkowskiej pt. „Beksińscy. Portret Podwójny”, 2014, Wydawnictwo Znak. "