Waldemar Dąbrowski zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką komputerową. Działalność artystyczną rozpoczął w latach 80. Projektant m.in. logo, stron internetowych. W latach 1985 – 89 był pracownikiem wrocławskiego Biura Wystaw Artystycznych.
Rok 2011 dla wywrotowej Galerii był czasem szeregu zmian organizacyjnych. Najbardziej zauważalną, choć nie jedyną, była chyba zmiana polegająca na odstąpieniu od autoryzacji prac przez opiekunów działu na rzecz swobodnego wgrywania plików (tzw. moderacja pozytywna). Mimo obaw, posunięcie nie spowodowało znacznego wzrostu liczby słabych prac ani też zauważalnego spadku poziomu Galerii. Oczywiście, że zdarzają się prace o marnej jakości (przed reorganizacją też tak było), ale nie jest to problem „spędzający sen z powiek”. Przybyło kilku ciekawych artystów, którzy urozmaicają Galerię i nieoczekiwanie podwyższyli jej poziom.
Mimo małego „ruchu” w dziale, okazało się, że wyróżnionych pozycji było całkiem sporo. Ponieważ przełom roku jest nierozerwalnie związany z różnego rodzaju podsumowaniami, pod umownym hasłem „Praca Roku 2011” poddaliśmy pod głosowanie (w pełnym zespole redakcyjnym, nie tylko wśród moderatorów Galerii) wszystkie wyróżnione w 2011 prace (32 pozycje). Można je zobaczyć na końcu artykułu.
Głosowanie wygrał abstrakcyjny obraz olejny na płótnie pt. Wyrwa autorstwa Waldemara Dąbrowskiego. Od samego początku zbierania głosów - faworyt. Niejako „deptała mu po piętach" fotografia pt. Obraz niedoskonały autorstwa artysty ukrywającego się pod pseudonimem IV Król. Na trzecim miejscu uplasowała się praca Ewy Miler pt. Huśtawka.
Kiedy przeglądamy zamieszczony w internecie wybór dzieł z dorobku Waldemara Dąbrowskiego, można poczuć swoisty dotyk tajemnicy. Zagłębiamy się w odrealnionych, jakby przyśnionych wizjach, iluzyjnych przestrzeniach, w których unoszą się niezdefiniowane bliżej twarzopodobne kształty. Powstaje wrażenie, że widza otaczają senne mary. Mary niekoniecznie straszne, ale na pewno niepokojące, czasami smutne, momentami kojące. Twórca nic nie dopowiada do końca. Pozostawia odbiorcy rozległe pole interpretacyjne. Zwycięska Wyrwa wpisuje się doskonale w nurt reprezentowany przez autora. Obraz pobudza wyobraźnię i zmusza do myślenia.
Zapraszamy do przejrzenia wywrotowej galerii oraz strony artysty.
Dla Pana Waldemara mamy mały upominek z Wydawnictwa Agora: Kraków na starych widokówkach Krzysztofa Jakubowskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej owocnej pracy. W ramach nagrody proponujemy również zorganizowanie wystawy Pana prac podczas majówkowego zlotu Wywroty.
(informacje o autorze zostały zaczerpnięte ze strony internetowej artysty)
Grzegorz Cezary Skwarliński