Koncert Imagination Quartet
oraz
wystawa fotografii Bartosza Tylko
Realne, lecz nie aktualne, idealne, lecz nie abstrakcyjne
14 maja, godz. 19:00
Formaty
Imagination Quartet prezentuje swobodny, przestrzenny i pełen wyobraźni styl,
w którym dostrzec można elementy zarówno modern i free jazzu, jak i muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Inspiracją jest wszystko, co może wpłynąć na wyobraźnię.
Pod koniec lipca 2009 r. w studio UMFC zespół zarejestrował debiutancki mini-album zatytułowany „IQ”, wydany przez net label Polish Jazz Net z siedzibą
w USA. Dzięki temu muzyka kwartetu dostępna jest w wersji elektronicznej
w największych na świecie sklepach internetowych m.in. na Amazon.com i iTunes.
„Jeszcze 15-20 lat temu albumy na tym poziomie przybywały do nas z zagranicy,
a na naszej scenie byli w stanie nagrać je tylko najwybitniejsi, najbardziej doświadczeni jazzmani (…). Debiutancka EP-ka IQ to zwiastun, że pojawiła się na naszej scenie grupa warta uwagi” – Marek Romański / Jazz Forum, 7-8 2010.
Na jesieni 2009 r. zespół znalazł się w gronie finalistów festiwali Krokus Jazz Festival i Jazz Juniors, a w czerwcu 2010 r. wystąpił na otwarciu wystawy World Press Photo. Na jesieni tego samego roku grupa odbyła pierwszą oficjalną trasę koncertową, podczas której zagrała 9 koncertów w całej Polsce, w tym transmitowany na żywo koncert ze studia Polskiego Radia PiK. W styczniu grupa zagrała kolejny koncert transmitowany na żywo, tym razem w audycji „Przesłuchanie” autorstwa Tomka Kina w Roxy FM.
Skład Imagination Quartet:
Michał Sołtan - gitara
Damian Pińkowski - saksofon tenorowy
Dariusz Świtalski – gitara basowa
Maciej Dziedzic – perkusja
www.myspace.com/imaginationquartet
Wystawa:
„Realne, lecz nie aktualne, idealne, lecz nie abstrakcyjne”
Cykl „Realne, lecz nie aktualne, idealne, lecz nie abstrakcyjne”, to zbudowana w oparciu o glyphografię Moniki Aleksandrowicz monografia znaku będącego przedmiotem poznania w czasie.
Świat jest systemem znaków, których źródłem jesteśmy my. W relacji między nami, a poszczególnymi znakami ujawnia się genealogia prawdy. Znaki przywłaszczając sobie prawo do przypuszczalnego sensu nie odsyłają do niczego poza nimi samymi, nie odsyłają do treści idealnych, czy układów znaczeń o charakterze transcendentalnym. Znak jest samowystarczalny w przyznawaniu sobie znaczenia. Unieważniając myślenie jako działanie oraz uprzedzając działanie jako myślenie staje się stereotypowy i pusty.
Wystawa potrwa do 17 czerwca
Więcej informacji: http://www.wkformaty.pl/index.php?menu=news&id=61
Organizator: Wrocławski Klub Formaty