Przestrzenią artystycznych działań piątej edycji Przeglądu stanie się Plac Teatralny we Wrocławiu oraz jego bezpośrednie otoczenie: działania i prace artystów umieszczone zostaną m. in. w budynkach Wrocławskiego Centrum SPA przy ul. Teatralnej, w Parku Mikołaja Kopernika, w Teatrze Lalek, w Mediatece, w Kamienicy Zaksów, w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Służb Publicznych „Asesor”, w Operze Dolnośląskiej, w Hotelu Monopol. Przegląd potrwa trzy dni (25.-27. maja 2007 roku).
Terminarz piątej edycji Przeglądu Młodej Sztuki w Ekstremalnych Warunkach:
15. stycznia 2007 – ogłoszenie konkursu na projekty realizowane w trakcie Przeglądu;
25. marca 2007 – data upływu terminu zgłaszania projektów;
03. kwietnia 2007 – ogłoszenie wyników konkursu;
03. kwietnia - 10. maja 2007 – prace nad szczegółami realizacji projektów: ustalenia z artystami, podpisywanie umów, ustalenia organizacyjne, przygotowanie szczegółowego kalendarza wydarzeń i mapy Przeglądu;
15. kwietnia 2007 – data upływu terminu przesłania potwierdzenia woli wzięcia udziału w Przeglądzie; potwierdzenie wraz z podpisaną akceptacją zasad uczestnictwa można przesłać drogą pocztową lub mailową;
18. - 25. maja 2007 – montaż wystawy;
25. maja 2007 – wernisaż wystawy;
25. - 27. maja 2007 – czas trwania Przeglądu;
28. - 29. maja 2007 – demontaż wystawy.
Zasady Uczestnictwa w piątej edycji Przeglądu Młodej Sztuki w Ekstremalnych Warunkach:
Przestrzenie Placu Teatralnego we Wrocławiu i jego bezpośrednich okolic są w przeważającej mierze przestrzeniami użytkowymi, dlatego tez Organizatorzy muszą mieć na uwadze wiele różnorodnych czynników przy konstruowaniu wydarzenia jako całości. Artyści zgłaszający wolę uczestnictwa w Przeglądzie powinni zapoznać się z warunkami ekspozycji odwiedzając miejsce wydarzeń lub korzystając z materiału ilustracyjnego zamieszczonego w witrynie Przeglądu
Artyści proszeni są o wysyłanie sowich zgłoszeń do dnia 25.03.2007 drogą mailową na adres:
lub alternatywnie:
mb@survival.art.pl pp@survival.art.pl
Materiał ilustracyjny powinien być zrealizowany w formacie JPG.
przesyłki nie powinny przekraczać 1 MB.
Po odebraniu zgłoszeń artyści otrzymają potwierdzenia odbioru zgłoszenia. W razie nie wpłynięcia potwierdzenia w terminie 5 dni prosimy o kontakt i jak najszybsze wysłanie zgłoszenia ponownie.
Zgłoszenia powinny zawierać:
1. skrócone CV;
2. opis projektu:
- krótki opis tekstowy;
- odręczny szkic lub wizualizację uwzględniającą lokalizację projektu oraz, jeśli to możliwe, lokalizacje alternatywne;
- przybliżony kosztorys projektu;
- wymagane warunki montażu i ekspozycji (dostęp do mediów, itp.);
3. zgłoszenie w kwestii rezerwacji noclegu na czas montażu;
4. adres i tel. kontaktowy.
Organizatorzy zapewniają sobie prawo do zmiany lokalizacji projektów proponowanej przez artystów po uprzednim z nimi kontakcie.
Organizatorzy zapewniają sobie prawo wyboru nadesłanych projektów mając na względzie specyfikę Przeglądu.
Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału przede wszystkim twórców mających doświadczenia z szeroko rozumianą multimedialnością, jesteśmy zainteresowani rozwiązaniami z gatunku: instalacja, environment, performance, videoart, webart; liczymy na rozwiązania w równym stopniu dojrzałe, co nowatorskie, ryzykowne, prowokujące;
Regulamin Przeglądu:
1.Przegląd Sztuki SURVIVAL to przedsięwzięcie promujące „młodą sztukę” w przestrzeni publicznej; brak cezury wiekowej zastępuje cezura wyrażająca się poprzez związek ze współczesnymi strategiami twórczymi i aktualną problematyką artystyczną.
2.Obiekty eksponowane w trakcie trwania Przeglądu powinny być realizowane w ramach tygodniowej akcji, z uwzględnieniem specyfiki miejsca; nie powinny być prezentowane nigdy wcześniej.
3.Organizator zapewnia zwrot kosztów wykonania realizacji artystycznej dla Przeglądu do wysokości uzgodnionej wcześniej kwoty, zatwierdzonej przez obie strony i umieszczonej w umowie.
4.Każdy uczestnik bierze na siebie obowiązek przygotowania miejsca, montażu i demontażu pracy zgodnie z terminarzem Przeglądu - o ile nie zostaną uzgodnione w indywidualnych przypadkach inne zasady; Organizator zapewnia pomoc w podstawowym zakresie po wcześniejszym omówieniu szczegółów.
5.Organizator zapewnia profesjonalny nadzór nad terenem Przeglądu jednak nie gwarantuje całkowitej ochrony ani nie ubezpiecza prac realizowanych w trakcie trwania akcji (wyjąwszy indywidualne, wcześniej uzgodnione odstępstwa od tej zasady).
6.Organizator zapewnia (bezpłatny) nocleg dla artystów spoza Wrocławia na czas montażu prac po uprzednim skontaktowaniu się w tej sprawie.
7.Organizator zapewnia realizację wydawnictwa katalogowego po zamknięciu Przeglądu; każdemu artyście biorącemu udział w Przeglądzie Organizatorzy przekażą bezpłatnie egzemplarz katalogu.
8.Podstawowym warunkiem wzięcia udziału w Przeglądzie jest zapoznanie się i pisemna zgoda na Zasady Uczestnictwa i Regulamin Przeglądu (zgoda taka musi być przesłana do 15. kwietnia 2007) oraz zawarcie pisemnej umowy z Organizatorem określającej charakter i termin wykonania artystycznej realizacji (do 10 maja 2007 roku); wysokość zwrotu za wykonanie realizacji umieszcza się w umowie.
9.W związku z powyższym Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odrzucenia projektów niezgodnych z założeniami Przeglądu.
Organizatorzy:
Galeria !Sputnik
Michał Bieniek, Przemek Pintal,
mb@survival.art.pl", pp@survival.art.pl
Fundacja Art Transparent