W społeczeństwie nadal panuje błędne przekonanie, że leczenie choroby alkoholowej jest bezcelowe, a chora osoba prędzej czy później wróci do swojego nałogu. W rzeczywistości z uzależnieniem od alkoholu można skutecznie walczyć! Jedną z metod, która stanowi wspaniałe wsparcie dla alkoholików, jest wszywka alkoholowa. Choć metoda ta straciła już na popularności, wciąż jest polecana przez specjalistów leczenia uzależnień. Co warto wiedzieć o działaniu i zastosowaniu wszywki alkoholowej? Jak skorzystać z tej metody? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!
Wszywka alkoholowa blokuje rozkład aldehydu octowego
Zastanawiałeś się, jak to właściwie się dzieje, że wszywka alkoholowa pozwala utrzymać abstynencję przez kilka miesięcy? Otóż metoda ta wykorzystuje właściwości esperalu – substancji blokującej rozkład toksycznego metabolitu alkoholu, czyli aldehydu octowego. Spożycie nawet niewielkiej dawki alkoholu sprawia, że stężenie aldehydu octowego we krwi gwałtownie rośnie, co jest powodem pojawienia się bardzo nieprzyjemnych objawów. Osoby z wszywką alkoholową po spożyciu używki uskarżają się na uderzenia gorąca, zawroty głowy, wymioty czy skoki ciśnienia tętniczego, co nierzadko jest porównywalne z objawami intensywnego kaca.
Warto jednak pamiętać, że wszywka alkoholowa nie leczy alkoholizmu. Jest to metoda awersyjna, która zniechęca uzależnioną osobę do picia, poprzez wytworzenie lęku przed negatywnymi skutkami sięgania po alkohol. Wszywka nie niweluje jednak przyczyn rozwoju choroby alkoholowej. Specjaliści twierdzą, że nie może być ona stosowana zamiennie do profesjonalnej terapii uzależnień, a raczej powinna być elementem uzupełniającym kompleksowe leczenie.
Czy wszywka alkoholowa jest bezpieczna?
Niekiedy można usłyszeć wątpliwości, czy implantacja wszywki alkoholowej i jej użytkowanie jest w pełni bezpieczne. Odpowiedź może być nieco zaskakująca, ponieważ bezpieczeństwo tej metody zależy przede wszystkim od osoby, która zajmowała się wszywaniem esperalu u danego pacjenta.
Według prawa implantacją wszywki powinien zajmować się wyłącznie chirurg. Do jego obowiązków należy nie tylko wykonanie bezpiecznego i sterylnego nacięcia, ale także wcześniejsze wykonanie wywiadu, który ma na celu wyliczenie poprawnej dawki preparatu, a także wykluczenie przeciwwskazań zdrowotnych do zastosowania tej metody. Do najczęstszych przypadłości, które uniemożliwiają skorzystanie z wszywki alkoholowej, wymienia się:
- nadwrażliwość na substancję czynną wszywki;
- stan upojenia alkoholowego bądź spożywanie alkoholu na mniej niż dobę przed zabiegiem;
- niewyrównane nadciśnienie tętnicze;
- świeży zawał serca;
- choroby i zaburzenia psychiczne z próbami samobójczymi w przeszłości.
Wszywanie esperalu w Warszawie? Tylko u KacDoktora!
Walczysz z nałogiem alkoholowym i potrzebujesz profesjonalnej pomocy? Zastanawiasz się nad implantacją wszywki alkoholowej, jednak chcesz wykonać ten zabieg w pełni bezpiecznie? Jesteś w dobrym miejscu! KacDoktor to warszawska firma z wieloletnim doświadczeniem w zakresie odtrucia alkoholowego i wszywania esperalu. Pracujący w niej lekarze i ratownicy medyczni dokładają wszelkich starań, by każdy wykonywany zabieg był w pełni bezpieczny oraz komfortowy.
Warto dodać, że z usług KacDoktora możesz skorzystać zarówno w nowoczesnym gabinecie, jak i w zaciszu własnych czterech kątów. Firma umożliwia bowiem skorzystanie z wszywania esperalu czy odtrucia alkoholowego z dojazdem do domu pacjenta. Wystarczy skontaktować się z KacDoktorem telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości. Co więcej, usługi KacDoktora dostępne są całodobowo, w każdy dzień tygodnia.
Masz problem z utrzymaniem abstynencji? Sięgnij po wszywkę alkoholową i zyskaj skuteczne wsparcie w trzeźwości!