Życie powinno być najcenniejszą wartością dla każdego człowieka. Dlatego warto je chronić, na przykład za pośrednictwem ubezpieczenia na życie. Na polskim rynku ubezpieczeniowym istnieje co najmniej kilka takich produktów, z których każdy klient może dobrać dla siebie optymalną opcję ubezpieczeniową.
Głównym powodem, dla którego klienci decydują się na wykupienie polisy na życie jest chęć zapewnienia sobie albo bliskim pomocy finansowej w razie nieszczęśliwego wypadku czy swojej śmierci. Z uwagi na fakt, że podstawowa forma ubezpieczenia na życie zapewnia wypłatę pieniędzy dla wskazanych w polisie osób tzw. uposażonych, na wypadek śmierci ubezpieczonego, można je określić mianem ubezpieczeń dla osób trzecich. To one w ostatecznym rozrachunku korzystają ze świadczeń gwarantowanych przez firmę ubezpieczeniową.
Wszechstronna ochrona życia i komfortu rodziny
Podstawowa polisa na życie będzie chroniła przez założony w umowie czas życie i zdrowie ubezpieczonego przed zdarzeniami wskazanymi w ubezpieczeniu. Są jednak i inne produkty mieszczące się w kategorii ubezpieczeń na życie, które zapewniają znacznie więcej świadczeń dla ubezpieczonego i bliskich mu osób.
Pod względem terminu trwania polisy na życie wyróżnić można ubezpieczenia terminowe, bezterminowe i na dożycie. Liczba ubezpieczonych brana pod uwagę przez firmę ubezpieczeniową wskazuje na polisy na życie indywidualne, rodzinne i grupowe. Z kolei czynnik związany z przeznaczeniem składki pozwala wyróżnić polisy ochronne, ochronno-inwestycyjne oraz posagowe. Wszechstronną ochronę ubezpieczeniową zapewniają ubezpieczenia na życie i zdrowie osoby ubezpieczonej, gdzie świadczenie z ubezpieczenia może zostać wypłacone nie tylko w przypadku śmierci danej osoby, ale również z tytułu nieszczęśliwego wypadku, jakiemu uległa. Wypłata z firmy ubezpieczeniowej może wówczas pokryć koszty niezbędnego leczenia i rehabilitacji.
Jeśli zastanawiasz się nad wykupieniem ubezpieczenia na życie, porównaj oferty ubezpieczeń na www.rankingubezpieczennazycie.pl, a dowiesz się, które towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają najbardziej wszechstronną ofertę.
Jak dopasować ubezpieczenie na życie do własnych potrzeb?
Polisy terminowe, zawierane na przykład jednego roku, nie są przeznaczone dla każdego – już choćby seniorzy mają ograniczone możliwości skorzystania z takiej oferty. Natomiast ubezpieczenie na życie bezterminowe przeznaczone jest dla wszystkich klientów bez wyjątku. Ubezpieczyciele określają jedynie górny pułap wiekowy, np. na 85 lat. Dodatkowo nie wymagana jest konsultacja z lekarzem czy przeprowadzenie badań medycznych, które stanowiłyby warunek skutecznego podpisania umowy ubezpieczeniowej. Z drugiej strony polisy bezterminowe będą miały niższą kwotę gwarantowaną, czyli mniej realnie będzie można z nich otrzymać pieniędzy, a przy tym z uwagi na wyższe ryzyko ubezpieczyciela zwiększa się kwota składki uiszczanej przez ubezpieczonego.
Ubezpieczenie na życie i dożycie to polisa terminowa. Część wpłacanej przez klienta składki jest przeznaczana na ochronę ubezpieczonego, a druga trafia na konto oszczędnościowe. Środki z tego konta ubezpieczony otrzyma po przekroczeniu określonego wieku. Na podobnych zasadach działa ubezpieczenie posagowe, choć najczęściej jest ono wykupywane dla dzieci, w celu zapewnienia im określonej puli pieniędzy np. na start w dorosłe życie.
Mieszanym typem ubezpieczenia na życie jest polisa inwestycyjna, gdzie opłacana składka jest dzielona na dwie części - pierwsza przeznaczana na ochronę finansową życia ubezpieczonego, a druga na inwestycję.
Zastanów się zatem, jakie interesuje cię ubezpieczenie na życie a kalkulator na www.rankingubezpieczennazycie.pl pomoże wybrać najkorzystniejszą ofertę.