Ich utwory w serwisie YouTube mają miliony wyświetleń, mają za sobą występy w Belgii, Łotwie, Izraelu i Niemczech, a teraz przyszedł czas na Kraków. 13 maja Trio Mandili zaśpiewa w klubie Kwadrat.
O dziewczynach po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2014 roku, gdy w sieci pojawiło się nagrane podczas przechadzki video. Trójka dziewczyn z Gruzji śpiewa na nim utwór „Apareka”, a klip odtworzono obecnie prawie pięć milionów razy! Od tamtego momentu popularność trio wykonującego gruzińską muzykę ludową ciągle rośnie – Gruzinki już mają za sobą pierwsze koncerty na Zachodzie oraz większych festiwalach.
Gruzińskie trio przyjedzie do naszego kraju promować swój najnowszy album „With Love”. Na koncerty wyjątkowego Trio Mandili zapraszamy 13 maja do krakowskiego Kwadratu.
TRIO MANDILI
13 maja (sobota) 2017 r. 20.00
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1, Kraków
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu. Dostępne na Knockoutprod.net/Sklep oraz w sieciach Eventim, TicketPro i Biletomat wraz z punktami sprzedaży (Empik, MediaMarkt i inne)
TRIO MANDILI (Gruzja) folk gruziński:
Piękne głosy, niesamowite harmonie, uroda, naturalność, bezpretensjonalność i oczywiście wielki talent. Tym trzy młode dziewczyny z Gruzji tworzące Trio Mandili, w 2014 roku zawojowały świat w błyskawicznym tempie po tym, jak opublikowały w sieci nakręcony komórką podczas spaceru filmik, na którym śpiewają piosenkę. Klip z utworem "Apareka" stał się hitem internetu i do dziś odtworzono go blisko 5 mln razy na samym tylko oficjalnym kanale youtube'owym tria (łącznie z innymi ponad 20 mln). Ktoś może pomyśleć, że to żadne osiągnięcie, ale trzeba pamiętać, że Anna Chincharauli, Tatia Mgeladze i Shorena Tsiskarauli śpiewają gruzińską piosenkę ludową, nie popowy hit. Od tamtej pory w Trio Mandili pozostała tylko Tatia, a towarzyszą jej na scenie Irina Midelauri i Tako Tsiklauri.
Obecnie Trio Mandili jest doskonale znane nie tylko w swojej ojczyźnie. Występowało również poza Gruzją, na Ukrainie, w Rosji, Bułgarii, Belgii, a także w Polsce. Dziewczyny zachwyciły publiczność podczas Inne Brzmienia Art & Music Festival w Lublinie. Wykonując ludową gruzińską muzykę Trio Mandili zdobyło serca milionów na świecie, co jest fenomenem. Poświęcono im artykuł w poczytnym amerykańskim serwisie Huffington Post. Trzy skromne studentki z Gruzji zrobiły coś z potrzeby chwili, w ogóle nie biorąc pod uwagę, że mogą odnieść taki sukces. Dziś zapraszane są na liczne festiwale na Zachodzie.
Mandili po gruzińsku oznacza opaskę noszoną na głowie przez kobiety. Gdy mężczyźni walczą, a kobieta rzuci między nich opaskę, walka ustaje. Trio Mandili nagrało niedawno debiutancką płytę "With Love" i ją będą promować podczas kolejnej wizyty w Polsce.