PUNK FEST 2017!!!

Mat
Mat
Kategoria muzyka · 6 stycznia 2017

PUNK FEST 2017

Włochaty, Sajgon, Leniwiec, Fort BS, Stress, The Bill, Lej mi Pół,  Uliczny Opryszek, Psy Wojny, Bachor, Pull The Wire

Kraków – 11.03.2017 –  Klub Kwadrat ul. Skarżyńskiego 1
Otwarcie wejść: 15:00 Start: 16:00

Bilety przedsprzedaż 70zł, w dniu koncertu 80zł

 

Bilety do nabycia:

BILETY KOLEKCJONERSKIE:

Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Klub Lochness, ul Warszawska 15

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Kup bilet nie wychodząc z domu Ticketpro.

 

Link do biletów: http://www.ticketpro.pl/jnp/artist/1521234-punk-fest.html

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1824682841120593/


 

Włochaty: 
Jak sami o sobie piszą: "Ponieważ jesteśmy skromnymi ludźmi dlatego nie lubimy mówić o sobie, o Włochatym jako zjawisku itp. Nasze myśli skupiają się bardziej na tym co jest, co może się stać, co się stanie niż na tym co było. Być może kiedyś na starość spiszemy nasze losy dzień po dniu".  Dokładnie rok temu Włochaty po latach zagrał znowu ( cały koncert!!) z Paulusem. była to pierwsza możliwość , by zobaczyć zespół w oryginalnym składzie po raz pierwszy od 2009 roku. Pauluss powrócił na stałe i tak oto w 6-osobowym składzie Włochaty ponownie wystapi na Punk Fest 2017. 

Sajgon - zespół założony w latach 89-90 w Wałbrzychu grał do roku 95, gdzie ostatni koncert zagrał w Jarocinie. Po długoletniej przerwie i zmianie praktycznie całego składu (oprócz wokalisty oraz gitarzysty Sławomira Trocha), kapela pojawiła się na krótki czas w roku 2009 -2011.

Leniwiec gra melodyjną, czadową mieszankę punk-rocka, reggae i ska wzbogaconą dźwiękami saksofonu, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane i polityczne, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Muzyka w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor. W maju 2001 po sześciu latach działalności ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana: „Z tarczą lub na tarczy”. Po wysłuchaniu tego materiału Jurek Owsiak zaprosił Leniwca na Przystanek Woodstock. Występ na tym festiwalu był dla muzyków wydarzeniem niezapomnianym, jednak muzycy Leniwca ciepło wspominają chyba wszystkie koncerty, nawet te małe, zwłaszcza w miejscach tak dziwnych jak więzienie, basen miejski, tama przeciwpowodziowa czy dyskoteka z rurką do striptizu na środku sceny. 

Fort BS powstał w roku 1983 kiedy to w głowach muzyków urodziła się idea skomentowania słowem i dźwiękiem otaczającej rzeczywistości. Rok 1984 to pierwsze lokalne koncerty oraz pierwszy mały sukces na FMR JAROCIN 84 gdzie po raz drugi kapela gra następnego roku. Zgodnie z zasadą „do trzech razy sztuka” FORT BS bierze udział w FMR JAROCIN 86 i zostaje jednym z laureatów, otrzymuje też nagrodę od władz Jarocina. Ich ostatnia płyta "Po cichu..." to konsekwencja, wydanego przez Lou Rocked Boys i Pasażer w 2012r. winylowego longplaya, na którym znajdują się utwory, które były nagrane jako demo w 1986r. W ciągu upływu lat utwory dojrzewały i oczekiwały na wersje, które zawiera niniejsza płyta. Nowe brzmienie i powrót do czystych dźwięków nadały tej muzyce nowego sensu, życia i świeżości. Okazało się także, że teksty także nie straciły na aktualności, a muzyka dojrzała.

Stress: Jeleniogórski STRESS powstał około 1984 roku na gruzach kapeli HYDRANT. Grali w składzie Kastet - wokal, gitara basowa, Decha - gitara i Burza - perkusja. Przez zespół również przewinęli się basiści Kunta i Arturro. Zespól grał melodyjnego punk-rocka i istniał z przerwami do 1992. Personalnie był powiązany z innym jeleniogórskim zespołem FORT BS.
 

W 1985 roku STRESS wystąpił na FMR Jarocin. Wydali też własnym sumptem kasetę demo "Kiszona kapusta". A nieco później wyszła ich split kaseta z FORT BS, którą wydał Maken ze Zgorzelca. Na tej kasecie znalazły się nagrania z lat 1985-1987. Krąży również kaseta demo pt. "III wojna" oraz kilka koncertów STRESS.

The Bill powstał w 1987r. W 1991r. nagrał pierwsze utwory "Wolność", "Wisła", "Piosenka dla żołnierza". Utwór "Wolność" stał się numerem jeden rocznego podsumowania listy Radia Overground, a "Piosenka dla żołnierza" hymnem walczących o uwolnienie człowieka skazanego za odmowę służby wojskowej. Kampanię tą prowadził Jurek Owsiak. W tym samym czasie po raz pierwszy zagrała Jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a The Bill był jednym z pierwszych zespołów, który włączył się w tą akcję. W 1992r na festiwalu w Jarocinie Zespół wystąpił przed ok. 20 tysiącami słuchaczy i zdobył nagrodę publiczności. Po tym wydarzeniu powstała pierwsza płyta "The Biut”. Płyta sprzedała się w ilości 60 tysięcy egzemplarzy, co uczyniło ją najlepiej sprzedającą się w tym czasie płytą wydaną w firmie Polton. W roku 1993 Zespół skupił się na trasie koncertowej promującej świeżo wydaną płytę. Zagrał również ponownie na festiwalu w Jarocinie, na który został zaproszony jako gość specjalny. Siłą rozpędu jako znany już szerokiej publiczności na terenie całej Polski Zespół nagrał kolejne dwie płyty „Początek Końca” oraz "Sex & Roll".

Lej mi Pół - zespół z Bielska Białej, grający powierzchowny punk-rock oraz metal w cienkim cieście. Ich koncerty bawią, demoralizują, oburzają...cóż, na pewno nie uczą. Ich muzyka mogła by być prawdziwym majstersztykiem, gdyby nie fakt, że większość koncertów grają na tzw. autopilocie.


Punkowy band Uliczny Opryszek powstał w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie Wielkopolskim. Kapela zagrała ponad 100 koncertów na terenie całego kraju, w tym na „Przystanku Woodstock” w 2004 (duża scena) i 2013 (wioska Kryszny) oraz w Jarocinie w roku 2005 na PRL Festiwalu zdobywając nagrodę jury. Na dorobek zespołu składają się 4 płyty studyjne. Ostatnia „Na zawsze punk” została wydana w 2009 roku i zawiera 20 coverów zapomnianych starych polskich punkowych kapel.

Psy Wojny:  Frederick Forsyth napisał niegdyś historię najemników walczących o eksploatację złóż platyny, odkrytych w pewnej biednej afrykańskiej republice. 30 lat temu Tomasz „Falon” Jaworski powołał do życia jedną z ważniejszych grup punk rockowych, która w ‘87 roku swój pierwszy koncert dała w salce katechetycznej w rodzinnym Jastrzębiu, uciekając przed komuną. Obydwu panów łączą… Psy Wojny.Psy Wojny to punkrockowy zespół założony przez wokalistę Falona w marcu 1985 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Pierwszy koncert odbył się 27.06.1987r. w salce katechetycznej parafii Św. Katarzyny w Jastrzębiu Górnym. Zespół najprężniej działał w latach 90. Z tego okresu pochodzą płyty: "W przebłysku świadomości", Demokracja" i "Ballada o barze Relax" i "Heretyk". Do najpopularniejszych utworów Psów Wojny należą: "Szpaner", "Fc St. Pauli" czy "Pieski małe dwa". W 2015 roku zespół obchodził jubielusz 30-lecia.

Bachor - jeden z czołowych polskich zespołów sceny Street punk, utworzony w 1999 roku w Giżycku. Nie osiągnął żadnych komercyjnych sukcesów, cieszy się zła reputacją, ma na swoim koncie dwa albumy "BO SIĘ BAWIĆ TRZEBA UMIEĆ" [2006],  "ULICA BYŁA DOMEM" [2012] oraz EP "CHULIGAŃSKI ROCK'AND'ROLL" [2015]. Zespół aktywnie koncertuje w całej Polsce, wystąpił również w Czechach, Rosji, Słowacji, Litwie. Proste gitarowe riffy, melodyjne solówki i refreny, tematy poruszane w tekstach to przeważnie zabawa, przemoc, alkohol, miejski zgiełk charakterystyczne dla tego gatunku muzyki.

Zespół Pull The Wire to grupa kumpli z Żyrardowa dzielących ze sobą wspólną pasję, jaką jest muzyka. Nasze granie daje wysokoenergetyczną, niestabilną mieszankę punk rocka i pokrewnych gatunków muzycznych, połączonych z nieokrzesanym ogniem na scenie. W zetknięciu z widownią zwykle dochodzi do eksplozji. Zespół był już laureatem kilku konkursów i festiwali, z czego największym osiągnięciem była wygrana w eliminacjach i występ na Dużej Scenie Przystanku Woodstock 2015. Obecnie gniemy blachy, zrywamy struny gitarowe i głosowe aby dać Wam tyle, ile jesteśmy w stanie z siebie wycisnąć.