2 dni wypełnione doskonałą muzyką alternatywną oraz merytorycznymi dyskusjami. 39 paneli oraz wykładów, 13 koncertów i ponad 300 festiwalowiczów – tak prezentują się statystyki V edycji Konferencji: Tak Brzmi Miasto: EXPORT. Kolejna edycja udowodniła nam, że nasze wydarzenie jest coraz bardziej rozpoznawalne, a rynek potrzebuje edukacji w tym zakresie – podsumowuje Michał Wójcik, koordynator konferencji.
W dniach 11-12 listopada odbyła się muzyczna konferencja Tak Brzmi Miasto. Hasłem tegorocznej edycji był: EXPORT. Organizatorem wydarzenia jest Krakowska Scena Muzyczna – fundacja, która promuje ambitną i niezależną muzykę. Tak Brzmi Miasto to kolejna inicjatywa pokazująca kierunek rozwoju polskiej sceny muzycznej.
Skład Długa zamienił się w platformę komunikacji, gdzie udostępniono festiwalowiczom przestrzeń do wymiany poglądów i pomysłów związanych z exportem muzyki. Konferencja była idealną okazją, aby zajrzeć w głąb machiny działania branży muzycznej oraz porównać polski rynek muzyczny z rynkami naszych sąsiadów.
Uczestnicy Tak Brzmi Miasto mieli okazję posłuchać zarówno polskich reprezentantów sceny muzycznej, jak i zagranicznych gości. Inspirujące dyskusje, warsztaty i panele rozwiały wiele wątpliwości dotyczących exportu muzyki, ale też zrodziły nowe pytania. Czy teksty w języku polskim sprawdzają się na innych rynkach? Co zrobić, aby wyruszyć w międzynarodową trasę i jak ją sfinansować? Na jakim etapie zespół powinien zastanowić się nad exportem swojej muzyki?
Na tego typu pytania próbowali odpowiedzieć specjaliści z branży muzycznej, m.in. Márton Naray, Jan Młodkowski, Dominika Matczak, Scotia Gilroy, Emi Barabasz, Magdalena Jensen, Izolda Sznaps, Jarek Szubrycht i wielu innych.
W tym roku na scenie festiwalowej można było usłyszeć krakowskie zespoły, które są gotowe na export. Pierwszego dnia zagrali: Hańba!, Balkanscream, Cheap Tobacco, Taraban, Kubaterra oraz niezwykły projekt w składzie: Uda, Kulturabanda i Organizing Rocks. W zaprzyjaźnionych klubach rozbrzmiewały ambientowe dźwięki electro, jak i rockowe brzmienia w połączeniu z jazzem.
Drugi dzień koncertowy należał do następujących zespołów: LOR, Salk, The Fuse, So Flow, Meeow, Black Palm i Ketha. Tego dnia na kilku scenach można było delektować się prawdziwą szczerością dźwięków.
Co roku dajemy szansę zarówno tym, którzy mieli już okazję zaprezentować się przed publicznością, jak i tym, których bardzo doceniamy i chcemy przedstawić światu – podkreśla Michał Wójcik, koordynator główny wydarzenia.
Tak Brzmi Miasto to obowiązkowa pozycja dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z muzyką – dla wszystkich tych, dla których muzyka jest sposobem na życie. Konferencję tworzą niesamowici ludzie z pasją. Jest rzeczą pewną, iż każdy kto pojawi się na tym wspaniałym wydarzeniu opuści je z wartościową wiedzą, mnóstwem kontaktów i pięknych wspomnień. Wszyscy ci, którzy nie mieli okazji pojawić się na tegorocznej edycji zapraszamy za rok.
O ORGANIZATORZE:
Fundacja Krakowska Scena Muzyczna rozpoczęła swój żywot w 2011 r. jako oddolna inicjatywa zrzeszająca muzyków, lokale, firmy i fanów. Przez ponad 5 lat promujemy, informujemy, edukujemy i dokształcamy, organizujemy i ciągle podnosimy poprzeczkę. W skrócie – dajemy znać światu, że w Krakowie się dzieje i dbamy o to, by działo się dobrze.