Premiera albumu Sumner Eliot odbyła się 12 lutego 2016 roku. Nowy krążek zaskakuje nowatorskim oraz eksperymentalnym podejściem do muzyki. Poprzez automatyzację, motoryczność i wyraźnie zaznaczoną rytmikę słuchacze otrzymują bardzo spójną i przemyślaną produkcję.
Płyta Information odsłania prawdziwe artystyczne oblicze wokalistki. Artystka nie kryje swoich inspiracji i śmiało z nich korzysta. Sumner w obecnej odsłonie nawiązuje do swoich prawdziwych fascynacji muzycznych za czasów kiedy była nastolatką. Wśród nich znalazł się zespół The Bad Seeds oraz ikona niemieckiej muzyki elektronicznej zespół Kraftwerk. Z tego względu można doszukać się wielu elementów wspólnych dla brzmienia inspirowanego niemieckim kraut rockiem. Eliot Summer czerpie również bardzo wiele z muzyki industrialnej. Jako jeden z podgatunków muzyki elektronicznej, industrial czerpie wiele z estetyki hałasu. W pewnych momentach ma się wrażenie przesytu i nadmiernego skupienia materii dźwiękowej. Rzeczywiście w niektórych piosenkach można odczuć wrażenia zbytniego przepychu dźwięków, natężeni dynamiki i skumulowania wielu środków muzycznym w jednym czasie, przez co piosenki ocierają się o hałas. Artystka nie boi się eksperymentów muzycznych, co można doświadczać niemalże na każdym kroku.
Nieodzownym elementem wszystkich utworów na płycie jest motoryczność i wyraźnie zarysowany beat. Album posiada specyficzny nastrój. Zawarto na nim dużo psychodelicznych dźwięków, ale można znaleźć na nim także przebłyski dziennego światła.
Już pierwszy utwór odsłania inspiracje wokalistki. Wymowny tytuł Dead Armas & Dead Legs ma odwzorowanie w postępowej melodyce, motorycznym ruchu i słyszalnym bicie z akcentem na dwa i cztery. Kolejny utwór Information przełamuje nostalgię i pokazuje inną stronę Sumner. Kompozycja przekracza czas trwania siedmiu minut. Ważnym momentem w tej piosence jest dość długi ustęp instrumentalny. Utwór Firewood zawiera charakterystycznie zarysowany elektroniczny riff w postaci krótkiej sekwencji melodycznej wprowadzonej przez syntezator. Będzie ona stopniowo modyfikowana. Sekwencja ta nie jest na pierwszym planie, jednak jest wyraźnie słyszalna. Na płycie jest głośno, mocno, dynamicznie, energetycznie i hałaśliwie, ale nie na każdym kroku. Say Anything You Want to najbardziej stonowana kompozycja.
Głównym spoiwem jest elektroniczne brzmienie, gitary, charakterystyczna pulsacja rytmiczna i oczywiście określony głosu wokalistki. Wokal Sumner doskonale wpasowuje się w agresywne brzmienia gitar i elektroniczne dźwięki. Można mieć uwagę co do wyrazu głosu w niektórych momentach, gdzie jest on zbyt płaski i nie wyraża wielu emocji. Dzieje się tak w refrenie kompozycji Halway to Hell. Pozytywnym akcentem wieńczącym całą płytę jest utwór In Real Life. Haczyk liryczny w postaci tytułowego słowa In Real Life bardzo zapada w pamięci.
Płyta jest godna polecenia. Fani muzyki alternatywnej, ostrego i agresywnego grania będą zachwyceni.