niezwykły warszawski festiwal
Wszystko zaczęło się od pomysłu. Teraz z dumą przedstawiamy INGAI TRANSART FESTIWAL. Zagrają zespoły z naszej stajni a koncerty gwiazd - zespołów ŻYWIOŁAK i YOKASHIN - uświetni spektakl przygotowany przez Teatr Tańca i Ognia "IGNIS" zaaranżowany spacjalnie do ich muzyki. Kolejną wyjątkową atrakcją będzie pokaz filmu z 1922 roku "NOSFERATU: Symfonia Grozy", pod który muzykę na żywo zagra zespół Żywiołak. Jest to jednocześnie pokaz inauguracyjny, ponieważ od połowy października rozpoczynamy wydawanie niemych filmów ze współczesną muzyką. Pierwszym filmem będzie właśnie "NOSFERATU: Symfonia Grozy", kolejnym "Zmęczona Śmierć" (1921 r.) pod który muzykę stworzył zespół Stwory. (Na potrzeby projektu uruchomiliśmy portal niemefilmy.pl)Zapraszamy 6-ego października, amfiteatr w Parku Skaryszewskim. Start o godzinie 15-ej. Poniżej możecie znaleźć dokładniejsze informacje o INGAI, festiwalu i poszczególnych wykonawcach.
INGAI TRANSART FESTIWAL
INTERAKTYWNA NIEFORMALNA GRUPA ARTYSTYCZNA INGAI
Grupa INGAI powstała jako luźna koncepcja twórcza w maju 2004 roku. Od czerwca 2007 roku współpracujemy z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmujemy się kompleksową organizacją różnorodnych imprez kulturalnych (koncertów, seansów filmowych, wernisaży i innych), nagłośnieniem, oświetleniem, doradztwem cenowym i wydawaniem niemych filmów ze współczesną muzyką. Organizujemy i współorganizujemy zarówno tematyczne imprezy cykliczne (Eufonia, Ekspresja-Impresja), jak i społeczne wydarzenia okazjonalne (Juwenalia, WOŚP). Mamy wieloletnie doświadczenie w organizacji, oprawie medialnej oraz promocji imprez kulturalnych dla różnego typu publiczności. Wielokrotnie współpracowaliśmy m.in. z kinem Muranów, klubami: Stodoła, Le Madame, Remont, M.25, Pretekst, Mechanik oraz z organizacjami studenckimi: Samorządem Studentów Politechniki Warszawskiej, Zarządem Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego i radiem Aktywnym.
TRANSART?
Transart to nasza sztandarowa idea. Transart to nurt w sztuce XXI w. zakładający łączenie form wyrazu artystycznego (np. literatury z teatrem) i budzący na nowo status: ,,poeta doctus'', człowieka renesansu, który rozwija swoje zainteresowania w różnych kierunkach, nie ograniczając się do jednej tylko dziedziny nauki bądź sztuki. Transart to odkrywanie nowych interpretacji.