W nowym numerze pisma jest sporo ciekawych tekstów, po lekturze których nabiera się wielkiego apetytu na czytanie.
Na uwagę zasługują na pewno interesujące wywiady z: Joanną Tokarską-Bakir, autorką napisanego z ogromnym rozmachem dokumentu o pogromie kieleckim, Wojciechem Chmielarzem, który z pasją opowiada o pisaniu kryminałów (i nie tylko), Paulem Austerem i Siri Hustvedt, pisarskim małżeństwem, które od lat odnosi światowe sukcesy.
Spośród rozbudowanych artykułów i esejów szczególnie polecam teksty: Wiktora Jerofiejewa (o politycznych rozgrywkach w Rosji i nowej książce Różowa mysz), Wojciecha Orlińskiego (o historii fake newsu) i Pawła Goźlińskiego (o Małgorzacie Szejnert i jej pracy reportażystki).
Smakowitym kąskiem są fragmenty książek. To utwór Wizyta z zapowiadanego na 18 kwietnia zbioru Opowiadania bizarne Olgi Tokarczuk oraz fragment jednego z rozdziałów nowej książki Ewy Winnickiej i Cezarego Łazarewicza 1968. Czasy nadchodzą nowe.
Prócz tego, jak zawsze, mnóstwo krótszych i dłuższych recenzji, po przeczytaniu których chciałoby się zaszyć na kilka tygodni w jakimś odludnym miejscu i czytać, czytać, czytać…
BEATA IGIELSKA