PROGRAM PIERWSZYCH URODZIN TAJNYCH KOMPLETÓW
15.10. Sobota
15.00-18.00
> Book-Change
Nurt bookcrossingu, czyli bezgotówkowej wymiany książek napłynął do Polski ze
Stanów i staje się coraz bardziej popularnym zjawiskiem. Wymiana taka daje stojącym na naszych półkach książkom drugie życie – mało kto do raz przeczytanych wraca lub ich potrzebuje.Wymianie książek, organizowanej w Tajnych Kompletach przez Martę Molińską, Basię Swajdo i Martę Lewandowską, towarzyszy bardzo kreatywny konkurs z nagrodami ufundowanymi przez Wydawnictwo Rebis oraz powolne rozprzestrzenianie Epidemii Czytelniczej.
Zasady są proste: można wynieść tyle książek, ile się samemu przyniosło. Nie interesują nas jedynie podręczniki oraz tytuły w rodzaju „Jak się pozbyć stonki ziemniaczanej”. Oczywistym jest, że każda książka ma ostatecznie taką czy inną wartość, a o gustach się nie dyskutuje, dlatego też organizatorki liczą na to, że uczestnicy sami wiedzą, jakie książki nie są mile widziane.
W ramach Epidemii Czytelniczej, organizowanej przez portal lubimyczytac.pl, wszystkie książki pozostałe po akcji zostaną podrzucone w publicznych miejscach: w kawiarniach, w parkach, na ławkach, w recepcjach hoteli itp.
18.00
> Spotkanie autorskie: Rafał Kwiatkowski, Piotr Makowski
Poeci-laureaci Konkursu im. Karpowicza z tekstami nowymi oraz znanymi już z tegorocznych tomów: Twarde O (o których Marcin Sierszyński pisał, że „chcą być mantrą”) i Soundtrack (brzmiącymi wg Darka Foksa „tak jakoś sympatycznie i osobno”). Prowadzi: Marcin Sierszyński
19.00
> Spotkanie autorskie: Jacek Bierut, Karol Maliszewski
Autorzy przeczytają wiersze z właśnie przygotowywanych książek. Jacek Bierut, ostatnio, za sprawą powieści Spojenia, kojarzony bardziej z prozą, wystąpi z tomikiem Frak człowieka, który ukaże się w WBPiCAK w Poznaniu. Karol Maliszewski przeczyta wybrane Ody odbite, które jeszcze jesienią ukażą się nakładem Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza. Prowadzi: Jakub Skurtys i Paweł Kaczmarski.
20.00
> Turniej jednego wiersza im. Karola Pęcherza
Nagrody książkowe, pieniężne, poza tym sława, prestiż i szacunek na dzielnicy.
Niedziela:
11.00-14.00
> Warsztaty dla dzieci „Gdzie jest moja siostra”
Wydawnictwo EneDueRabe i grupa Baju Baju zabierają dzieci na poszukiwania przygód oraz siostry, która ukryła się bratu w świecie własnych marzeń i fantazji. W programie gra miejska w księgarni i najbliższych okolicach Rynku na podstawie bajki Svena Nordqvista Gdzie jest moja siostra oraz darmowa lemoniada dla wszystkich uczestników.
Ze względów organizacyjnych na warsztaty trzeba się wcześniej zapisać, dzwoniąc pod numer 509 900 464 (Zuza Dyrda).
19.00
> Koncert: Budyń Supersam
Lider i założyciel zespołu POGODNO, tekściarz, twórca muzyki do spektakli teatralnych i filmów. Znakomity performer i nietuzinkowy artysta Jacek
Szymkiewicz vel Budyń zawłaszcza przestrzenie polskiej sceny muzycznej już od niemal 16 lat.
Jest współzałożycielem i liderem POGODNO, zespołu, który ma na swoim koncie nieśmiertelne przeboje: Pani w obuwniczym, Orkiestra Dęta czy Elvis. Tworzy także muzykę filmową i teatralną. Ostatnio do filmu (Jeż Jerzy). Spektakle teatralne z jego nutami to m.in. Wizyta Starszej Pani (reż. Michał Zadara, Teatr Współczesny Szczecin) czy Utopia będzie zaraz (reż. Michał Zadara, Teatr Stary Kraków).
Latem zeszłego roku muzyk odważył się na pierwsze występy pod szyldem Budyń Solo SUPERSAM, podczas których odświeża kawałki ze swoich starych solowych płyt (Kilof, Baset), numery znane z repertuaru Pogodno, a także śpiewa całkiem nowe piosenki, zapowiadające jego kolejny solowy album.
Wstęp: 15 zł