Konkurs literacki w ramach projektu HISTORIE RÓŻANKOWE

Redakcja
Redakcja
Kategoria konkurs literacki · 3 lipca 2015

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim, który jest pierwszą odsłoną projektu Historie Różankowe. Czekamy na prace, których tematem przewodnim jest Różanka. Termin nadsyłania prac: 3 września 2015. Nagroda główna to 1500 zł (pozostałe: 1000 zł, 500 zł) oraz publikacja w kwartalniku „RITA BAUM”. 

 

Możesz przekazać własne doświadczenia lub spisać opowieści zasłyszane. A może chcesz stworzyć kryminał, którego akcja rozgrywa się w  niemieckim Rozenthal lub opowiadanie fantasy o żyjących tu od dawna krasnoludach? Mieszkałeś tu dawno temu i chciałbyś opisać swoje wspomnienia? Prace konkursowe muszą nawiązywać do osiedla, ale Różanka to tylko inspiracja. Nie musisz ograniczać się do wydarzeń rozgrywających się na osiedlu Różanka, czy losu  osób mieszkających na osiedlu. Najciekawsze i najoryginalniejsze legendy, anegdoty, mity, czy prawdziwe opowieści trafią do bloga „Cyfrowe Róże” oraz będą filarem scenariusza i spektaklu HISTORIE RÓŻANKOWE.

Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę w formie opowiadania, reportażu czy formy dramatycznej. Nadesłane prace będzie oceniać komisja konkursowa, w skład której wejdą: Paweł Piotrowicz – poeta, dziennikarz, animator kultury, Prezes Stowarzyszenia Kulturalno- ­ Artystycznego Rita Baum oraz Karol Pęcherz, ­ Prezes Fundacji na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza, redaktor prowadzący Magazynu Materiałów Literackich Cegła.
 

Historie Różankowe to projekt, który odbywa się na Różance i jest przeznaczony dla jej mieszkańców oraz sympatyków. Chcemy, by sąsiedzi z osiedla, w różnym wieku i z różnych środowisk, mieli okazję się spotkać i opowiedzieć własne lub zasłyszane, prawdziwe…lub wymyślone historie wrocławskiej Różanki i niemieckiego Rozenthal. 

 

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy na stronie: www.ckagora.pl

Informacje:

Projekt skierowany do osób 16+

Termin nadsyłania prac: 3 września 2015

Koordynator: Anna Borowska/ tel.071 325 14 84, wew.106 /tel. kom. +48 533 255 536

CENTRUM KULTURY AGORA, Serbska 5A, Wrocław

www.ckagora.pl

www.facebook.com/CentrumKulturyAGORA


Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego