„Piąta pora roku” opowiada o podróży dwóch głównych postaci (Ewa Wiśniewska – Barbara i Marian Dziędziel - Wiktor) przez cały kraj, co staje się doskonałym pretekstem do rozliczenia się z realiami współczesnej Polski. To portret Polski po 20 latach demokracji, który ma skłaniać widzów do refleksji nad tym, w jakim kraju żyliśmy "wczoraj", a w jakim będziemy żyć "jutro". Dzięki temu, że bohaterowie filmu przeżyli swoją młodość i dorosłe życie w czasach PRL-u, a sami są w wieku skłaniającym do pierwszych podsumowań, ich percepcja jest jeszcze bardziej wyostrzona i wyczulona na wiele niuansów.
Organizowany przez Chińskie Stowarzyszenie Filmowców, festiwal i nagrody filmowe Golden Rooster and Hundred Flowers to jedna z największych imprez na kontynencie. W programie festiwalu znajdują się prezentacje filmów chińskich oraz pokazy wybranych, międzynarodowych produkcji. Tegoroczna edycja odbywa się w mieście Wuhan.
Pośród 29 zagranicznych filmów zaproszonych do udziału w festiwalu Golden Rooster and Hundred Flowers są trzy polskie produkcje: „Piąta pora roku” Jerzego Domaradzkiego, „Supermarket” Macieja Żaka i „Imagine” Andrzeja Jakimowskiego.
Stowarzyszenie Filmowców Polskich od lat współpracuje z Chińskim Stowarzyszeniem Filmowców, rekomendując polskie filmy do udziału w festiwalu Golden Rooster and Hundred Flowers.