„Reincarnated” to tytuł dwunastego albumu Snoop Dogga wydanego w kwietniu tego roku pod pseudonimem Snoop Lion. Solowy album jest pierwszą płytą reggae wydaną przez artystę. W nagraniu albumu gościnnie wystąpili: Drake, Chris Brown, Busta Rhymes, Akon, Miley Cyrus czy Rita Ora.
Wraz z albumem powstał film dokumentalny pod tym samym tytułem, który opowiada o poszukiwaniach Snoop Dogga, jego fascynacji reggae i kulturą rastafarianów. Film miał premierę 7 września 2012 roku w Toronto. Za reżyserię odpowiada Andy Capper, wieloletni redaktor magazynu VICE. Capper spędził ze Snoop Doggiem miesiąc podczas jego podróży po Jamajce, rejestrując jego spotkania z guru muzyki reggae Bunnym Wailerem, tworzenie albumu i częste palenie marihuany. W filmie występują największe gwiazdy światowego hip-hopu i reggae, m.in.: Dr. Dre, Damian Marley, Daz Dillinger czy Jahdan Blakkamoore.
Film zostanie wyemitowany w sierpniu w czterech polskich miastach, w których znajduje się plenerowe Kino Perła: w Łodzi, w Krakowie, w Warszawie oraz w Lublinie. W każdym z tych miast zostaną zorganizowane dwa weekendowe pokazy: w sobotę i w niedzielę.
Więcej na: https://www.facebook.com/kinoperla.
Kalendarium pokazów filmu „Reincarnated”:
10-11 sierpnia – Łódź, OFF Piotrkowska, podwórko klubów DOM i Spaleni Słońcem, przy ulicy Piotrkowskiej 138/140
17-18 sierpnia – Kraków, Klub Literki przy Berka Joselewicza 21
24-25 sierpnia – Warszawa, patio zabytkowej kamienicy przy Klubie Utopia przy Kredytowej 9
31 sierpnia-1 września – Lublin, Stary Browar przy ulicy Bernardyńskiej 15
Wyjątkowe filmy, od Kevina Smitha, przez Romana Polańskiego i Quentina Tarantino, po Kim Ki-duka i etiudy łódzkiej Szkoły Filmowej. Imprezowa atmosfera wśród przyjaciół. Before i after parties. Otwarta przestrzeń, a przede wszystkim najlepsza rozrywka i dobre kino. To wszystko czeka gości tegorocznej edycji plenerowego Kina Perła.
W siedmiu miastach Polski startuje plenerowe nocne Kino Perła. Przez 13 tygodni, 5 dni w tygodniu, od środy do niedzieli wyświetlane będą filmowe hity. Projekcje o godzinie 21.00. Na wszystkie seanse wstęp wolny.
– Wystartowaliśmy dwa lata temu, organizując letnie kino w Lublinie i Zwierzyńcu pod nazwą Kino Perła. Zmotywowani i podekscytowani sukcesem, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, w kolejnym roku wkroczyliśmy z naszym pomysłem także do Warszawy. Zgromadziliśmy przed nasze ekrany tysiące pozytywnie zakręconych ludzi. Mamy nadzieję, że uda nam się powtórzyć to osiągnięcie także w miastach, do których zawitaliśmy po raz pierwszy, tj. w Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy i Kazimierzu Dolnym – opowiada o inicjatywnie organizatorka i pomysłodawczyni Izabella Budryn.
– Nasza idea spodobała się mieszkańcom miast, w których działamy, porwaliśmy zarówno młodych ludzi, szukających alternatywnej i darmowej rozrywki, jak i wytrawnych koneserów dobrego kina. W tym roku chcemy zrobić jeszcze więcej, dlatego zaangażowaliśmy zespół osób, które pracowały nad repertuarem i oprawą. Dzięki temu otrzymaliśmy pozytywną mieszankę, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Jedni nas polubią, inni znienawidzą – dodaje.
W tym roku Kino Perła wystartuje w: Lublinie, Zwierzyńcu, Kazimierzu Dolnym, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy i dwóch lokalizacjach w Warszawie.
Każdy z dwunastu tygodni podzielony będzie na pokazy tematyczne: w środy – „Filmy łódzkiej Szkoły Filmowej”, w czwartki – „Mocne Kino”, w piątki – „Comedy Friday”, w soboty „Sobotni KremDelaKrem”, w niedziele – „Straszne Historie by Derrick Ogrodny”.
W środy emitowane będą etiudy i filmy krótkometrażowe studentów i absolwentów łódzkiej Szkoły Filmowej. Będzie to okazja, by poznać twórczość filmową młodego pokolenia. W tym roku najsłynniejsza szkoła filmowa w Polsce obchodzi 65. urodziny. W czwartki emitowane będą filmy odważne, kontrowersyjne, dla ludzi o mocnych nerwach, o ludziach z mocnymi nerwami. Piątki poświęcone będą komediom (od czeskich i hiszpańskich komedii po polskie klasyki). W soboty emitowane będą wyjątkowe filmy oraz klasyki z lat 30, 40 czy 50 (jak Metropolis czy Obywatel Kane). Niedziele dedykowane będą koneserom horrorów i dreszczowców, wybranych przez Derricka Ogrodny’ego, a pokazy poprzedzone będą osobliwymi wykładami Derricka na temat horroru.
Kino Perła to nie tylko dobre filmy, ale także wiele wydarzeń towarzyszących, w tym koncerty, performensy, występy DJskie i clubbing.
Organizatorem Kina Perła jest Fundacja ArtLink, a głównym sponsorem PERŁA Browary Lubelskie