23 stycznia, w środę, o godzinie 19.00, w pracowni Duży Pokój, odbędzie się projekcja filmu „Dzisiaj w Warszawie, jutro gdzieś w świecie” w reż. Grzegorza Brzozowskiego
Jest to czwarty pokaz filmu w ramach projektu Małe Kino w Dużym Pokoju, który organizują wspólnie Redakcja MovieBook.pl i Pracownia Duży Pokój.
Projekt ten to reakcja na poszukiwanie przez widzów dostępu do polskich filmów krótko i średniometrażowych.
"Dzisiaj w Warszawie, jutro gdzieś w świecie"
O filmie:
Film powstał w ramach Programu Dokumentalnego DOK PRO prowadzonego przez Szkołę Wajdy.
Długość: 20 minut
"Dzisiaj w Warszawie, jutro gdzieś w świecie", reż. Grzegorz Brzozowski, Polska 2012
23 stycznia, godz. 19:00
Wstęp wolny
Miejsce projekcji Pracownia Duży Pokój, Koszykowa 24/12, Warszawa
http://www.facebook.com/
Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z reżyserem Grzegorzem Brzozowskim
Grzegorz Brzozowski
ur 1983, studiował socjologię, psychologię i reportaż na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Uniwersytecie w Utrechcie.
Absolwent Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, film dokumentalny poznawał pod opieką Marcela Lozińskiego, Jacka Bławuta i Vity Zelakeviciute. Reżyser, autor scenariuszy; w filmie fascynuje go prowokowanie przypadkowych, intensywnych spotkań między przedstawicielami różnych kultur. Zdarzyło mu się raz zagrać w etiudzie o pociągowych romansach.
O projekcie
Redakcja portalu filmowego MovieBook.pl i Pracownia Duży Pokój jesienią 2012 roku rozpoczęły projekt „Małe kino w Dużym Pokoju”. Jest to nasza reakcja na poszukiwanie przez widzów dostępu do polskich filmów krótko i średniometrażowych.
Filmy te są wyjątkowym medium opowiadającym historie o życiu zwykłych ludzi. W ciągu kilku lub kilkunastu minut mamy okazję zapoznać się z bohaterami, których na co dzień mijamy obojętnie na ulicach polskich miast. To doskonała okazja do promowania młodych twórców, którzy do perfekcji doprowadzają swoje małe obrazy, do których na co dzień widzowie nie mają dostępu.
Pokazy filmowe w Pracowni Duży Pokój dają możliwość prezentacji filmów, których brakuje w kinowych repertuarach. Dla autorów to możliwość spotkania się z publicznością. Okazja do prezentacji swojej twórczości. Dla widzów to szansa na zapoznanie się z filmami, do których nie mają dostępu, a także to sposobność poznania ludzi, którzy przekładając emocje na filmowe obrazy, dzielą się swoimi refleksjami i spojrzeniem na świat.