„Wieczory filmowe” są organizowane w chorzowskiej Leśniczówce regularnie. Raz w tygodniu, we wtorek, można obejrzeć ciekawy film. Wstęp jest bezpłatny.
Na najbliższym spotkaniu:
3 lipca, godz. 20.00 - Wieczór Filmowy PRL: "Miś"
„Miś” wyreżyserowany przez Stanisława Bareję to film wciąż uznawany w Polsce za kultowy, choć powstał w 1980 roku, a zatem w czasach Polski Rzeczpospolitej Ludowej. Film mówi z przy-mrużeniem oka o „słusznie minionych” czasach i polecany jest tym, którzy chcieliby nieco więcej dowiedzieć się o PRL-u. Film nie tylko dostarcza rozrywki, ale i pomaga zrozumieć, dlaczego mieszkańcy Polski cieszą się z tego, że od 20 lat żyją w naprawdę wolnej RP.
10 lipca, godz. 20.00 - Wieczór Filmowy PRL: "Rejs"
Premiera "Rejsu"9 odbyła się października 1970 roku. Niestety, z uwagi na cenzurę film został mocno okrojony. Mimo przeszkód i tak stał się jedną z najlepszych polskich komedii. W 1999 roku czytelnicy "Polityki" okrzyknęli "Rejs" najciekawszym filmem polskim XX wieku.
13 lipca, godz. 19.30 - Piątek 13-tego, czyli "Zostaw pecha w Lesie" projekcja filmu "Obywatel Piszczyk"
Historia klęsk oportunisty, a zarazem pechowca, Jana Piszczyka, które miały miejsce w latach 1952-1960.
17 lipca, godz. 20:00 - Wieczór Filmowy PRL: "Nie lubię poniedziałku"
Rzecz dzieje się pewnego feralnego poniedziałku w Warszawie. "Nie lubię poniedziałku" to satyra na polską rzeczywistość wczesnych lat siedemdziesiątych. Codzienność ukazana jest jako świat absurdu.
24 lipca, godz. 20:00 - Wieczór Filmowy PRL: "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?"
Komedia obyczajowa ukazująca absurdy życia w PRL-u lat 70.
31 lipca, godz. 20:00 - Wieczór Filmowy PRL: "Nie ma róży bez ognia"
Kolejna odsłona PRL-owskiego absurdu w komedii ukazującej problem braku mieszkań. który był udziałem wielu polskich rodzin.